HAKKIMIZDA

23/07/2008 tarihinde İstanbul – Pendik’te yaşayan Kuzey Kafkasyalılar tarafından kurulan kulübümüz, adını tarihte yaşanan “Büyük Çerkes Sürgünü’’ yılı olan 1864 yılından almıştır.

Kuruluş amacımız ise;

Başta kurulduğumuz İlçemizde, İlimizde, bölgemizde ve tüm Türkiye’de öncelikle Kafkas kökenli gençlerimizin, genelde ise tüm gençlerin Spor ve futbol eğitimi almasına imkanoluşturarakzeki, çevik ve ahlaklı gençler ile daha sağlıklı ve daha eğitimli gençlik yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.

FK 1864 SporKulübü olarak 5-10-15 ve 20 yıllık planlamalar yaparak kulübümüzün gelecekte ilk sıralarda tercih edilir olması için taviz vermeden hedeflediğimiz seviyeye ulaşmaktır. Bu hedef Türkiye’de bulunan tüm liglerde oynayabilecek yeni nesil Futbolcular yetiştirerek alternatif bir kulüp olmaktır.

Futbol-spor eğitimi alacak gençlerimizin akademik ve mesleki eğitimlerini aksatmayacak planlamalar yaparak eğitimlerine artı değerler katarak zihinsel,bedensel ve ruhsal dinamiklerini harekete geçirmek.Aynı zamanda genel ahlak kuralları ile Xabze öğretisini öğretmek.

Amatör bir ruha sahip olmakla birlikte, profesyonel bir anlayış ve ekip ruhu içerisinde çalışmak,

Sporun dostluğu pekiştirdiğini ve toplumsal kaynaşmayı sağladığını unutmamak, Evrensel değerler ışığında bilim ve teknoloji birikiminden faydalanarak üstün nitelikli sporcular yetiştirmektir.

Tecrübe, bilgi birikimi,başarılı ve en önemlisi Xabzesel(Çerkesdeğer yargıları) ve davranışlarla her yerde örnek gösterilen ve hedeflenen bir kulüp olmaktır.

‘’Dedelerimiz BJK’yı, biz ise FK 1864’ü kurduk’’